Prof Mica Jovanovic

Visoko priznanje „Ambasador obrazovanja“ dodeljeno je 31. maja profesoru Mići Jovanoviću. Priznanje se dodeljuje u okviru Akademskog ekonomskog foruma, a u organizaciji Life Learning Academy („Akademija životnog učenja“), i to za ostvareni doprinos u razvoju visokoškolskog obrazovanja u Evropi. Tom prilikom profesor Jovanović je prezentovao naučni rad „Uticaj novog obrazovanja i tehnologija na organizacionu kulturu“, kao i drugo, dopunjeno izdanje knjige „Business as Art of Living“ („Biznis kao umetnost življenja“).

Ceremoniji uručenja ovog visokog priznanja prisustvovali su naučnici, profesori i političari iz 17 zemalja Evrope, Azije i SAD. Profesor Jovanović je autor više od 80 naučnih radova, objavljenih kod nas i u inostranstvu, a napisao je i šest autorskih knjiga. U toku karijere dobio je brojna priznanja i nagrade kao što su Vitez britanskog reda, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije, Zlatni beočug, Sokratovu nagradu Univerziteta u Oksfordu za dostignuća u nauci, obrazovanju i kulturi.  Godine 2007. uručeno mu je priznanje Visoke poslovne škole u Grenoblu za izvanredna predagoška dostignuća.