cover

Ambasador Sjedinjenih Država Meksika u Beogradu, Njegova ekselencija Marko Antonio Garsija Blanko je na Geoekonomskom fakultetu (Sektor za Latinsku Ameriku i Karibe), 1.6.1017. godine održao predavanje za studente i profesore našeg fakulteta. Tema predavanja bila je “Nekoliko napomena o spoljnoj politici Meksika”.

Predavanju su prisustvovali ambasador Argentine, otpravnica poslova Venecuele, kao i visoki diplomatski predstavnici ambasada Brazila, Ekvadora, Rusije, Kube,Čilea i Meksika, Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije, studenti i profesori našeg univerziteta.

Ovo predavanje je još jedna od pretkongresnih aktivnosti uoči XVIII Kongresa Međunarodne federacije za izučavanje Latinske Amerike i Kariba (FIEALC), koji će se održati na našem univerzitetu od 25. do 28. jula ove godine.