MIFA4449

U četvrtak, 13. aprila, na svečanosti na glavnoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu, grupi istaknutnih kulturnih i naučnih radnika uručeno je priznanje „Zlatni beočug“ Kulturno-prosvetne zajednice  Beograda.

Posebno priznanje, „Izvanredni zlatni beočug“, ove godine primio je akademik Ljubiša Rakić, istaknuti naučnik i predsednik Saveta Univerziteta „Džon Nezbit“. Akademiku je pripala i čast da zahvali u ime svih dobitnika.

U ime našeg univerziteta, koji ga je i predložio za nagradu, svečanosti su prisustvovali zamenik rektora Neđo Danilovićo i prorektori Dragan Nikodijević i Milivoje Pavlović.

Na slici Milete Mirčetića: akademik Rakić sa predstavnicima našeg univerziteta i primadonom Jadrankom Jovanović.