DSC_2466

Ambasador Republike Argentine u Beogradu, Njegova ekselencija Rikardo Fernandes posetio je 10.03.2017. godine Geoekonomski fakultet (Sektor za Latinsku Ameriku i Karibe) i održao predavanje za studente i profesore našeg fakulteta. Tema predavanja bila je “Prioriteti spoljne politike Argentine”.

Predavanju su prisustvovali ambasador Portugalije, kao i visoki diplomatski predstavnici ambasada Brazila, Venecuele, Ekvadora, Kube i Južne Koreje, Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije, kao i učenici Filološke gimnazije iz Beograda.

Ujedno, to je bila i prva pretkongresna aktivnost uoči XVIII Kongresa Međunarodne federacije za izučavanje Latinske Amerike i Kariba (FIEALC), koji će se održati na našem univerzitetu od 25. do 28. jula ove godine.