Slika-Mikhail-Lobanov

Geoekonomski fakultet (GEF) Univerziteta «Džon Nezbit» ima čast da Vas pozove na predavanje doc. dr Mikhail Lobanova, koje će biti održano u okviru Foruma GEF-a za međunarodne studije, 31. marta 2017. godine sa početkom u 18.00 časova, u Bulevaru umetnosti 29. Tema predavanja je: „Russia’s influence on the Balkans: socio-economic and political aspects“(“Ruski uticaj na Balkan: socio-ekonomski i politički aspekti”). Predavanje će biti održano na engleskom jeziku.

Dr Mikhail Lobanov je magistrirao i doktorirao na Geografskom fakultetu Moskovskog državnog univerziteta Lomonosov iz oblasti geografija svetske privrede. Radio je od 2004. godine u Centru za “Istočnoevropske studije” Ekonomskog instituta Ruske akademije nauka u zvanju višeg naučnog saradnika. Autor je 87 publikacija u nacionalnim i međunarodnim časopisima i monografijama, kao i 120 jedinica (članaka) u “Velikoj ruskoj enciklopediji”.