poseta-vrsacke-gimnazije

U sredu, 21. decembra 2016, naš Univerzitet su posetili maturanti Gimnazije u Vršcu, predvođeni Snežanom Đenić, profesorom sociologije. Gosti iz Vršca obišli su zdanje na Bulevaru maršala Tolbuhina na Novom Beogradu i detaljno se upoznali s uslovima obrazovanja na 12 fakulteta u okviru akademske porodice ,,Džon Nezbit“ . Devojke i mladići koji završavaju vršačku Gimnaziju su prethodno primili informacije od svojih nešto starijih kolega iz iste škole koji već studiraju kod nas. Od njih su dobili prve, najkorisnije preporuke da nam se pridruže u narednoj školskoj godini. Posle obilaska učionica, kabineta, laboratorija i studentskog kluba na našem Univerzitetu, mladi Vrščani vratili su se – po sopstvenom priznanju – sa još povoljnijim utiscima. U Amfiteatru A1 goste iz Vršca pozdravili su zamenik rektora prof. dr Neđo Danilović, dekan FKM prof. dr Milivoje Pavlović, prodekan FUD prof. dr Dragan Ćalović, student demonstrator FPS Dušan Živković, i student demonstrator FKM Maja Babić.