img_0093-1

Prvi Vazduhoplovni samit jugoistočne Evrope SEAS 2016 u organizaciji Tango Six Events agencije održan je 13. i 14. decembra 2016. godine u hotelu Crown Plaza u Beogradu. Ovo je prvi skup posvećen regionalnom rastu u industriji vazduhoplovstva, kao  i saradnji u toj oblasti u jugoistočnoj Evropi. Na samitu je učestvovalo oko 320 delegata koji su predstavljali 63 domaće i inostrane vazduhoplovne kompanije i udruženja.  Među njima su kao učesnici bili i nastavno osoblje i studenti Fakulteta za civilno vazduhoplovstvo Univerziteta “Džon Nezbit”.

Na panelima i pojedinačnim izlaganjima raspravljalo se o trenutno aktuelnim vazduhoplovnim temama u jugoistočnoj Evropi – koncesijama i privatizacijama aerodroma, MRO-u, kao i o HEMS-u,  i tehnološkim inovacijama u vazdušnom saobraćaju. Na Samitu su učestvovali najznačajniji donosioci  odluka i kreatori javnog mnjenja u oblasti civilnog vazduhoplovstva.

Samitu su prisustvovali i naši studenti, koji su sa pažnjom i zanimanjem pratili dvodnevna izlaganja i panel diskusije.