img_8232-1140x760

Zvucima međunarodne studentske himne „Gaudeamus igitur”, koju su otpevale članice hora „Ekvilibrion” pod dirigentskom palicom Olge Milićević, na Univerzitetu „Džon Nezbit” otpočela je nova akademska godina.

U prepunom Amfiteatru A1 zdanja u Bulevar maršala Tolbuhina 8, brucošima se najpre obratio akademik Ljubiša Rakić, predsednik Saveta Univerziteta.

Nove studente je potom pozdravio prof. dr Slobodan Pajović, rektor Univerziteta.

Akademik Rakić i prof. Pajović su, uz čestitke brucošima, govorili o visokom mestu našeg Univerziteta u akademskoj zajednici i prednostima studiranja na nekom od 13 fakulteta koji deluju pod imenom „Džon Nezbit”. O skladnom prepletu nastavnih i vannastavnih aktivnosti na ovom Univerzitetu, kao i o pogodnostima za zaposlene studente i studente vrhunske sportiste, brucošima je govorila Milica Mandić, apsolvent FKM i nosilac prve zlatne olimpijske medalje u istoriji srpskog sporta.

Program je vodila Dragana Mićalović, svršeni student FKM i dramska umetnica.

Posle uručenja indeksa, brucoši su se zabavljali na koncertu koji je priredio popularni pevač Željko Vasić sa svojom muzičkom grupom.