image-0-02-01-f88fcc8264bf5ab2076583fdb9db48eb11e722f55b5e1b13f5dbd588a0a92de6-V

U Aradcu, kod Zrenjanina održano je Evropsko prvenstvo u vazduhoplovnom modelarstvu.

Učestvovalo  je 265 takmičara iz 27 zemalja: iz Austrije, Holandije, Švedske, Velike Britanije, Švajcarske, Italije, Francuske, Poljske, Litvanije, Danske, Slovenije, Izraela, Češke, Mađarske, Bugarske, Rusije, Bosne i Hercegovine, Nemačke, Finske, Turske, Estonije, Slovačke, Letonije, Hrvatske, Ukrajine, Makedonije i Srbije.

Organizator takmičenja je Vazduhoplovni savez Srbije, a podršku su pružili Ministarstvo omladine i sporta i Sportski savez Srbije, Grad Zrenjanin, Crveni krst Zrenjanina, volonterska organizacija koja funcioniše pri Sportskom savezu Zrenjanin i PU Zrenjanin i Univerzitet „Džon Nezbit” – Fakultet za civilno vazduhoplovstvo.

Takmičenje je  proglasio otvorenim Gerhard Vebeking, predsednik Međunarodne federacije vazduhoplovnih sportova (FIA) , a učesnike su pozdravili Labud Bulatović, predsednik Vazduhoplovnog saveza Srbije, Dane Korica, generalni sekretar Sportskog saveza Srbije i Nikola Borovac, direktor Evropskog prvenstva.